Laweta, pomoc drogowa ☎  516 737 414 Śląsk - Małopolska 24h

Mobilny serwis


Auto pomoc drogowa - Tania laweta ☎ 502 381 413 - Holowanie aut - Drobne naprawy na drodze. Działamy na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz okolic. Świadczymy pomoc drogową również na autostradzie A1 i A4.

  ŚLĄSK - MAŁOPOLSKA - ZAGRANICA

Wasz Mobilny serwis samochodowy!

Najlepsza pomoc drogowa w okolicy, sprawdź to!Mobilny serwis cóż to takiego?


Łatwo można się domyślić, że to jeżdżący warsztat dokonujący napraw u klienta, ale jak to jest zorganizowane? Co właściwie serwisują? Czy przeciętny kierowca wie coś o istnieniu mobilnego serwisu. Otóż mimo, że mobilny serwis pojawił się na naszych drogach już wiele lat temu i dzisiaj prawie każda firma samochodowa, czy to warsztat mechaniczny czy wulkanizacyjny posiada własny mobilny serwis, to jednak wielu kierowców nic o tym nie wie.


Może dlatego, że kiedy widzimy samochód pomocy drogowej to natychmiast wiemy co to jest. Na jego widok mamy odpowiednie skojarzenia, tak jak przy samochodach straży pożarnej czy karetek pogotowia. Nie wiemy jeszcze jaka to firma, z jakiego miasta, ale wiemy, że jedzie pomoc drogowa. Tymczasem samochody mobilnego serwisu są przypadkowe. Ludzie ich nie rozpoznają, a więc i nie zapamiętują. Najczęściej kierowcy o możliwości skorzystania z mobilnego serwisu dowiadują się dopiero od kierowców lawety, która wiezie ich do warsztatu.nasze usługi

Pewnie z czasem i to się zmieni, ale póki co my państwa informujemy, że istnieje coś takiego jak mobilny serwis.


Dlaczego tak ?


Na co może liczyć klient który chciałby z takiego serwisu skorzystać. Najczęściej jest to samochód z mobilnym warsztatem wulkanizacyjnym. Sprawnie i dokładnie, na miejscu zdarzenia może naprawić przebitą oponę. Prócz tego funkcjonują mobilne serwisy mechaniki i elektryki samochodowej. 


Mobilny serwis nie powstał z dnia na dzień. To był wieloletni proces. Koncepcja narodziła się właściwie w dużych firmach transportowych. Dyspozytorzy każdej floty transportowej starają się o to by ich pojazdy nie miały pustych kursów. Logistyczna praca daje efekty, ale kierowcy często długo nie zawijają do bazy, a co za tym idzie mogą utknąć na trasie z powodu nawet drobnej awarii i wówczas muszą skorzystać z miejscowego warsztatu. Nim powstały mobilne serwisy kierowcy często sami podejmowali naprawę, a z bazy wyjeżdżał do nich samochód z ewentualnymi częściami. Koszty rosły, dlatego duże firmy postanowiły urządzić rozsianą po kraju sieć warsztatów obsługujących ich tabor. Od tego był już mały krok by te warsztaty były mobilne i do awarii mógł sprawnie dojechać najbliższy z nich.


Taki system sprawił, że pojedyncze mobilne warsztaty nie miały obłożenia non stop więc zdecydowano by świadczył usługi na zewnątrz. Najpierw na umowy z innymi firmami potem już dla klientów indywidualnych. Pomysł się przyjął i powstało tyle firm z mobilnym serwisem, że dużym firmom transportowym bardziej opłacało się podpisać umowę z wyspecjalizowaną firmą pomocy drogowej niż utrzymywać własną tracąc przy tym energie na jej organizację. Dzisiaj pajęczyna firm pomocy drogowej tworząca sieć serwisów oplotła każde województwo i cały kraj.     Jedną z takich sieci jesteśmy my. Chcielibyśmy powiedzieć najlepszą, ale ocenę pozostawimy państwu.


Maksimum działań minimum kosztów


W naszych działaniach staramy trzymać się zasady – maksymalizacja działań minimalizacja kosztów. Dlatego staramy się by każdy nasz pojazd był wyposażony komplementarnie i mógł w każdej chwili wykonać kilka zadań. Uważamy bowiem, że klient z założenia zasługuję na jak najniższą cenę usługi.


Stąd nasze lawety i autolawety zawsze są przygotowane na drobne naprawy. Kierowcy to wykwalifikowani mechanicy. Dyspozytorzy już na etapie przyjmowania zlecenia ustalają szczegóły, które pozwolą ocenić czy istnieje potrzeba zabrania części zamiennych, opon, płynów do uzupełnienia czy paliwa. Po konsultacji z głównym mechanikiem ustalają też czy istnieje potrzeba wyjazdu większej brygady czy wystarczy kierowca mechanik. Oczywiście może być i tak, że potrzebny jest specjalny samochód serwisowy. Mobilny serwis wyposażony po zęby. Z komputerem diagnostycznym i możliwością podpięcia się pod  każdy komputer pokładowy. Często jednak i tu wystarczy laptop oraz pracownik z odpowiednimi kwalifikacjami. Ostatecznie dzięki temu, że nasze warsztaty wozimy na autolawecie niejednokrotnie unikamy konieczności wysyłania dodatkowej lawety kiedy naprawa na drodze okazuje się niemożliwa.


Rzecz jasna, że mobilny serwis wulkanizacji nie może schować się na lawecie. To najczęściej bus wyposażony w dość duże, profesjonalne urządzenia, które wymagają odpowiedniego miejsca. Natomiast można taki warsztat doposażyć by stanowił również mały warsztat mechaniczny i my to robimy. Może dlatego samochody mobilnych serwisów wciąż nie są zunifikowane. Istnieje wielu producentów specjalistycznego sprzętu dedykowanego mobilnym serwisom, ale producentów specjalizujących się w budowie kompletnie wyposażonych, gotowych do pracy pojazdów serwisowych wciąż brakuje.Zawsze się staramy


Staramy się zapewnić naszym klientom jak najkrótszy czas wykonania naprawy tak by zdecydowanie zyskiwali na naprawie na drodze. Jeśli po oględzinach jest wiadomym, że naprawy lepiej dokonać w warsztacie jesteśmy wstanie zapewnić kierowcy i pasażerom odpowiednie warunki do przeczekania naprawy łącznie z noclegiem. Oczywiście osobną sprawą jest oferta samochodu zastępczego. Czas naprawy na drodze również mogą spędzić w odpowiednich warunkach, a nie stojąc na skraju pola, tym bardziej w niesprzyjającej pogodzie. Kierowca zwykle chce być obecny przy naprawie na drodze, ale już pasażerowie niekoniecznie. My takie osoby na życzenie odwozimy do najbliższej stacji paliwowej czy przydrożnego zajazdu.Czy warsztat samochodowy zniknie?


Czy mobilny serwis zastąpi warsztat stacjonarny? W przyszłości pewnie tak, ale na razie raczej nie. Na drodze można naprawić wiele awarii, dokonać nawet dość skomplikowanych napraw, ale nie wszystko opłaca się naprawiać na drodze. Jesteśmy przygotowani na różne sytuacje. Na niepogodę mamy małe namioty robocze. Na naprawy wymagające podnośnika specjalne mini rampy z hydraulicznym podnośnikiem. Zestawy narzędzi od pneumatycznych kluczy po szlifierki kątowe. Magazyn pełen części i umowy z hurtowniami części samochodowych, które potrzebną nam część wydadzą w nocy i w święta. Mamy wszystko co jest potrzebne by naprawić wasze auto, ale może się zdarzyć, że kierowca auta nie potrafi nam wytłumaczyć przez telefon co się zepsuło. Na miejscu zaś okazuje się, że jednak brakuje nam części zamiennych.


Jesteśmy o krok od skorzystania w pełni z już istniejących technologii. Diagnostykę samochodu przeprowadzimy zdalnie przez smartfona klienta lub wprost z komputera auta zostaną nam dostarczone dane korzystając z łączy internetowych. Pozwoli nam to już na wstępie  ustalić zbiór części zamiennych które powinniśmy zabrać ze sobą. Gdyby jednak się okazało, że czegoś nam brakuje bardzo szybko hurtownia dostarczy nam brakującą cześć wykorzystując do tego drona.


Takie drobne w sumie ułatwienia już są możliwe i na pewno, lada dzień  staną się w naszej branży czymś oczywistym jak oczywistym staje się dzisiaj dla wszystkich mobilny serwis.