Laweta, pomoc drogowa ☎  516 737 414 Śląsk - Małopolska 24h

Transport samochodów


Auto pomoc drogowa - Tania laweta ☎ 502 381 413 - Holowanie aut - Drobne naprawy na drodze. Działamy na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz okolic. Świadczymy pomoc drogową również na autostradzie A1 i A4.

  ŚLĄSK - MAŁOPOLSKA - ZAGRANICA

Twój Tranposrt samochodów !

Najlepsza pomoc drogowa w okolicy, sprawdź to!To  nie jest zaskoczenie

Było by zaskakującą decyzją firmy prowadzącej działalność pomocy drogowej gdyby mając w posiadaniu lawety i autolawety nie zajęła się usługą transportu pojazdów. To naturalna droga rozwoju. Kwestią, jaka pozostaje do rozstrzygnięcia jest jedynie pytanie – jak obszerna będzie oferta firmy w tym zakresie? Bo też na konkretną ofertę wpływ ma wiele czynników.


Mamy flotę

Podstawową sprawą jest flota pojazdów jakie pozostają w zarządzaniu firmy. Flota determinuje także nasze propozycje. Jako, że specjalizujemy się w naprawach i przewozach samochodów osobowych i busów to nie dysponujemy ciągnikami siodłowymi i odpowiednimi naczepami. W naszej ofercie nie znajdziecie państwo możliwości transportu dużych maszyn budowlanych, samochodów ciężarowych  czy autobusów.


nasze usługi

Nie mniej bogaty wybór lawet w tym piętrowych umożliwia nam zorganizowanie transportu większej partii samochodów osobowych czy też busa z przyczepą. Transport wszelkich małych maszyn budowlanych, maszyn rolniczych czy motocykli też mieści się w ofercie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by wspomóc naszych stałych klientów w przewozie pojazdów większych gabarytowo. Współpracujemy z wieloma firmami dysponującymi takimi możliwościami. Nie dysponujemy sprzętem, odpowiednim do dużych przewozów, od ręki, ale nie ma przeszkód w przygotowaniu transportu z określonym wyprzedzeniem.  Kwalifikacje


Jesteśmy przygotowani merytorycznie. Zatrudniamy wykwalifikowaną załogę, a kierowcy lawet posiadają doświadczenie w transporcie pojazdów. To doświadczenie jest następnym niezbędnym elementem koniecznym by skutecznie prowadzić taką działalność. Dlatego w naszej firmie kładzie się na to duży nacisk. Często na trasę nie wymagającą większej obsady wyjeżdża co najmniej dwóch kierowców. Szczególnie istotna jest nauka obsługi lawet piętrowych. Oczywiście każdy kierowca dopuszczony do takiej pracy musi mieć odpowiednie uprawnienia, ale kursy pozwalające ciągnąć lawetę z ładunkiem czy prowadzić autolawetę nie mają w programie obsługi lawet piętrowych. W związku z tym nasi kierowcy którzy nie zdobyli tego doświadczenia wcześniej zobligowani są, nim podejmą się samodzielnych wyjazdów, do przejścia instruktarzu w bazie i sprawdzenia wiedzy w warunkach drogowych.


Co do zasady taką lawetę prowadzi się w taki sam sposób jak zwykłą jednopoziomową, ale  są pewne utrudnienia, a więc i inne standardy postępowania w tym drugim przypadku. My bierzemy auta zleceniodawcy pod opiekę i zawsze oddajemy je klientom w takim stanie w jakim je przejęliśmy.  Akcesoria


Wyposażyliśmy naszą flotę w szeroką gamę dodatkowych akcesoriów. Wspomagają one nas w działalności pomocy drogowej, ale też są często konieczne w transporcie usługowym. Wciągarki, w które nasze autolawety i lawety wyposażyliśmy w standardzie, gwarantują udźwig kilku ton. Sprawny i bezpieczny załadunek i rozładunek, szczególnie piętrowych lawet jest bez wciągarki co najmniej niekomfortowy.


Podobnie rzecz ma się z dodatkowymi podjazdami, z których niespodziewanie często trzeba korzystać. Utrudnienia mogą się przytrafić nawet na prostej drodze, ale częściej takie problemy zdarzą się w sytuacjach awaryjnych. Gdy trzeba na przykład przeładować samochód, który uległ defektowi gdzieś w trasie lub rozładunek odbywa się na miękkim gruncie podczas deszczu. My jesteśmy zawsze przygotowani na taką ewentualność.


Do dyspozycji mamy, przechodzące przegląd po każdej trasie, pasy transportowe, kliny hamulcowe, łańcuchy, elastyczne sieci towarowe najbardziej przydatne przy zabezpieczaniu zewnętrznych elementów małych maszyn budowlanych czy rolniczych.


A co dla wielu klientów może być najważniejsze, zlecenia na transport pojazdów przyjmujemy 24 godziny na dobę. W ramach naszej specjalizacji realizujemy natychmiast.Nie tracimy z oczu priorytetów


Oczywiście podstawą naszej działalności jest pomoc drogowa. W tych zadaniach widzimy priorytet. Usługi transportowe powstają w takich firmach jak nasza tylko dlatego by optymalnie wykorzystać sprzęt. Ci co liczą na naszą pomoc kiedy ich auto ulegnie awarii na naszym terenie nie muszą się obawiać, że z powodu wysłania jakiejś lawety w trasę stracimy sprawność jakiej się po nas spodziewają. To poniekąd wynika z siły jaką tworzy dobrze zarządzana sieć pomocy drogowej. Zarówno rozlokowanie punktów na terenie województwa, nienaganne zaopatrzenie jak i dobra komunikacja oraz jakość naszych usług pozwalają nam na pewien rozwój w innych kierunkach.


Nie staniemy się nagle firmą transportową, ale dzięki doświadczeniu w pomocy drogowej możemy jakość naszej pracy wnieść w inne pokrewne dziedziny usług z korzyścią dla obu stron. Codziennie dbamy o to by nie stracić tej jakości z oczu.