Laweta, pomoc drogowa ☎  516 737 414 Śląsk - Małopolska 24h

Wulkanizacja mobilna


Auto pomoc drogowa - Tania laweta ☎ 502 381 413 - Holowanie aut - Drobne naprawy na drodze. Działamy na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz okolic. Świadczymy pomoc drogową również na autostradzie A1 i A4.

  ŚLĄSK - MAŁOPOLSKA - ZAGRANICA

Twoja Wulkanizacja mobilna dzwoń!

Najlepsza pomoc drogowa w okolicy, sprawdź to!Kiedy przebije się nam opona


Prawie każdy kierowca miał przygodę z przedziurawioną oponą, a wielu z nich doskonale zna tą bezradność kiedy odkrywamy, że nie możemy sami zmienić koła. Czasem nie można odkręcić koła bo zapiekły się śruby szczególnie w przypadku używania opon całorocznych przy których kół nie odkręca się dwa razy w roku. Czasem nie można wydobyć zapasu, szczególnie kiedy jest podczepiony w koszu pod samochodem, a nie mieliśmy potrzeby wyjmować go od dawna. Czasem to niestety brak powietrza w kole zapasowym więc nie ma na co wymienić zepsutego koła. Niewielu kierowców wozi ze sobą kompresor, a jeszcze mniej lub żaden  klasyczną pompkę.

Całkiem niedawno taka sytuacja skazywała kierowcę na jakieś zastępcze rozwiązania w rodzaju telefonu do przyjaciela żeby przyjechał i pożyczył swoje koło zapasowe, lub do swojego mechanika żeby przyjechał i nam odkręcił koło jakimś specjalnym kluczem. Najczęściej kończyło się to jednak lawetą i odwiezieniem auta do warsztatu.


nasze usługi

Już przyszło nowe


Takie sytuacje już przestają być problemem. Bo dzisiaj można w każdej chwili wezwać mobilną wulkanizację. Ta niezwykle przydatna usługa to najbardziej rozpowszechniona forma mobilnych serwisów samochodowych mimo to wielu kierowców nie ma pojęcia o jej istnieniu.


Tymczasem na rynku pojawiają się samochody, których producent już nie wyposaża w koło zapasowe. Powodem podstawowym jest oczywiście oszczędności miejsca w bagażniku, ale istotnym usprawiedliwieniem takiego kierunku rozwoju jest właśnie masowe pojawienie się mobilnych wulkanizacji. Oczywiście producenci zabezpieczają kierowców w tak zwane „zestawy naprawcze”. Są one niestety obarczone wadami. Choćby możliwość naprawy tylko drobnych uszkodzeń opony takich jak wbity gwóźdź, ale już większe pękniecie boczne opony nawet rzędu 3-4 mm uniemożliwia skuteczne wykorzystanie takiego zestawu. Oferowane są dwie opcje tak zwany zestaw firmowy, który składa się z pojemnika z płynem i pompki oraz akcesoryjny w sprayu. Oba zestawy w praktyce bywają zawodne. Dodatkowo zalecana prędkość jazdy po wykorzystaniu zestawu to maksymalnie 80 km/h. Następnie taką oponę koniecznie trzeba oddać do naprawy w warsztacie wulkanizacyjnym, a opona taka wymaga dodatkowych czynności w postaci dokładnego umycia od wewnątrz i koniecznej wymiany wentyla.


Jeśli zależy komuś na oszczędności miejsca w bagażniku może również skorzystać z dość popularnej opcji „dojazdówki”, czyli koła o bardzo wąskiej oponie polecanego właściwie tylko na czas  dojazdu do zakładu wulkanizacyjnego. To rozwiązaniu również stosowane jest przez wielu producentów samochodów, ale niestety też jest ułomne. Nie posłuży nam długo, bezpieczna, pewna jazda na takim kole zmusza nas do ograniczenia prędkości. Nie poleca się zakładania go na przednią oś i sugestia jest taka by w podobnej sytuacji koło tylne przełożyć na przód, a „dojazdówkę” na tył.


Z jakiej opcji by nie skorzystać i tak zabierze nam to dużo czasu. Wymiana koła, nawet gdy nie jest dla nas tajemnicą, to w polowej sytuacji nigdy nie będziemy tego robić tak sprawnie jak ekipa mobilnej wulkanizacji. Podróż będzie wolniejsza na naprawianej zestawem oponie, a przecież musi się szybko skończyć w miarę bliskim zakładzie wulkanizacyjnym, w którym również stracimy czas. Trzeba zwyczajnie skalkulować co nam się bardziej opłaca i czasowo i w kwestii bezpieczeństwa jazdy.Zalety mobilnej wulkanizacji


Taka kalkulacja prawie zawsze wychodzi na korzyść mobilnej wulkanizacji. Działające dziś w Polsce wyspecjalizowane sieci pomocy drogowej posiadają mobilną wulkanizację rozsianą w swoich punktach tak


Na pokładach mają wyważarki, montażownice i dosłownie wszystko co jest niezbędne przy każdym rodzaju uszkodzenia opony. Zwykle podjeżdżają z zapasowym zestawem nowych opon, gdyby okazało się, że uszkodzonej opony nie da się już naprawić. Kierowca jest praktycznie obsłużony szybciej niżby udało mu się pokonać całą drogę naprawy opony samemu. Oczywiście ta usługa będzie nieco droższa, dlatego warto kalkulować co dla nas jest najważniejsze. Powinno się też poświecić chwile na wybór firmy bo choć sama naprawa jest zwykle na tym samym poziomie technicznym to jednak usługa może różnić się w cenie, w czasie dojazdu lub w koszcie nowych opon, jeśli takie będą potrzebne. Gdy często podróżujemy w tym samym rejonie można takie informacje zdobyć wcześniej. Jeśli zaś w danym rejonie przemieszcza się często cała nasza flota przyda się stała umowa z mobilną wulkanizacją z tej okolicy. Przy stałej umowie wezwanie jest priorytetowe i oszczędza nam następne minuty. Takie oszczędności w czasie odpłacają się wam utrzymaniem terminów dostaw czy zachowaniem jakości przewożonych towarów w konsekwencji, co najważniejsze, zaufaniem klienta.Przyszłość


Być może za kilka lat i ta usługa będzie zbędna. Producenci opon korzystając z coraz to bardziej futurystycznych technologii tworzą i już testują szereg opon nie wrażliwych na przebicie. Odpornych na zdzieranie bieżnika lub z bieżnikiem, który w każdej chwili będzie można wydrukować na drukarce 3D. Przyszła mobilna wulkanizacja będzie miała na pokładzie odpowiednią drukarkę i nową oponę na miejscu wydrukuje nam od nowa lub naprawi bieżnik i inne uszkodzenia. Tymczasem jednak korzystajcie z mobilnej wulkanizacji działającej w standardowych technologiach.Polecamy naszą pomoc drogową


Nasza pomoc drogowa oferuje usługi mobilnej wulkanizacji w całym regionie Dolnego Śląska. Trzeba jednak pamiętać, że specjalizujemy się w obsłudze samochodów osobowych i busów.  Możemy jednak pomóc też w naprawie opon samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych, ale w zasadzie tylko klientom z umowami współpracy, gdyż korzystamy wówczas z usług zaprzyjaźnionych firm ukierunkowanych na tego typu usługę.