Laweta, pomoc drogowa ☎  516 737 414 Śląsk - Małopolska 24h

Pomoc drogowa


Auto pomoc drogowa - Tania laweta ☎ 502 381 413 - Holowanie aut - Drobne naprawy na drodze. Działamy na terenie Dąbrowy Górniczej, Sosnowca oraz okolic. Świadczymy pomoc drogową również na autostradzie A1 i A4.

  ŚLĄSK - MAŁOPOLSKA - ZAGRANICA

Twoja Pomoc Drogowa com.pl

Najlepsza pomoc drogowa w okolicy, sprawdź to!Pomoc drogowa nie kryje tajemnic


O pomocy drogowej napisano już tysiące zdań opisujących jej rolę i zadania na drodze. My pewnie nie napiszemy czegoś nowatorskiego, czegoś o czym państwo nie wiedzą, czego się nie spodziewają po takiej usłudze. Chcemy jednak w tym tekście zapewnić państwa, że nasza pomoc drogowa to nasza pasja, że traktujemy tę pracę niezwykle poważnie, ale też z fantazją, która pozwala nam na poszukiwanie nowych dróg, nowych technologii, nowych rozwiązań, które w ostatecznym rozrachunku tylko państwu będą służyć pomocą.


Pierwsze skojarzenie jakie ma kierowca z nazwą pomoc drogowa to oczywiście obraz lawety wiozącej pokiereszowany samochód. Ale to już od lat nie jest jedynie transport. Pomoc drogowa to instytucja. W razie potrzeby działa na rzecz osób trzecich w rożnych sytuacjach jakie je mogą spotkać na drodze. 


nasze usługi

Często można zaobserwować kierowcę którego samochód stoi na poboczu, a on bezradnie próbuje zatrzymać inne mijające go auta. Czasem ktoś się zatrzyma często nikt. Popsuty samochód na drodze to denerwująca okoliczność i kierowcy zapominają, że lepiej zadzwonić po pomoc drogową niż liczyć na przypadkowych pomagierów.


Dzisiaj pomoc drogowa dojeżdża do poszkodowanego w kilkanaście minut, w wyjątkowych przypadkach trochę dłużej. Pierwszy wywiad zapewnia tyle informacji, że ekipa jedzie już gotowa do konkretnej pomocy, a może to być dosłownie wszystko. 

 

Dosłownie wszystko


Dziś są możliwe nawet bardzo skomplikowane naprawy na drodze. Pomoc drogowa dysponuje odpowiednimi podjazdami z podnośnikiem umożliwiającymi podniesienie samochodu. Komputerami diagnostycznymi, które pozwalają na stuprocentową ocenę awarii i podjęcie odpowiednich decyzji. Są przecież awarie, które wymagają rozebranie silnika czy skrzyni biegów i podejmowanie się ich na drodze nie miało by żadnego sensu.


Ale już wymiana filtrów, naprawa chłodnicy, wymiana klocków hamulcowych i wiele, wiele innych to naprawy których nie boją się mechanicy z pomocy drogowej. Mogą je wykonać na drodze jeśli to skróci klientowi czas przerwy w podroży. Wszystko dziś zależy od kalkulacji czasu, a nie od możliwości jakimi dysponuje pomoc drogowa bo ta nie ma praktycznie w tym względzie ograniczeń. Do klienta na drogę podjedzie wysoko wyspecjalizowany mobilny serwis samochodowy. W naszym przypadku ta specjalizacja dotyczy oczywiście samochodów osobowych i busów, ale z powodzeniem funkcjonują mobilne serwisy samochodów ciężarowych mniej lub bardziej specjalistyczne. (Choćby mobilny serwis naprawy ciągników siodłowych)


Wiele firm pomocy drogowej podpisuje stałe umowy współpracy z firmami przewozowymi. Szczególnie firmom zajmującym się transportem wrażliwych artykułów spożywczych zależy na dobrej opiece na trasie bo każda awaria samochodu chłodni może generować większe starty niż tylko te wynikające z samego uszkodzenia.Nie ma dla nas spraw błahych


Oczywiście pomoc drogowa reaguje tak samo gdy chodzi o poważne uszkodzenia, wypadek, czy trudną awarię, jak też w przypadkach błahych. Do takich usterek na pewno można zaliczyć uszkodzenie opony i w związku z tym konieczność wymiany koła czy wulkanizację opony. To nie jest znów takie zaskakujące, że kierowca nie potrafi sam odkręcić koła. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka, ale pomoc drogowa na pewno pomoże. Bezpiecznie odkręcą koło i założą zapas, a w razie potrzeby zreperują to popsute.


Wśród błahych spraw znajdą się też zepsute wycieraczki, brak płynów czy przepalona żarówka. Każdy z tych przypadków uniemożliwia dalszą podróż. Oczywiście w określonych warunkach pogodowych czy w nieodpowiedniej porze dnia. W tym owa żarówka, która wysiądzie nam nocą i koniecznie trzeba ją wymienić. O tak. Niektórzy kierowcy wiedzą jakie kłopoty może spowodować przepalona żarówka. Teraz przepisy się zmieniły i nowe samochody muszą być tak skonstruowane by kierowca mógł w miarę swobodnie wymienić żarówkę osobiście, ale jeszcze całkiem niedawno produkowano auta gdzie było to dla amatora nieosiągalne. A one wciąż jeżdżą po polskich drogach (takim przykładem jest choćby bardzo popularny fiat Punto II).  Pamiętajcie o pomocy drogowej nim stracicie na drodze kilka godzin bezskutecznej walki z niby prostą awarią.Technologicznie chcemy być na pierwszej linii


W dzisiejszej ofercie pomocy drogowej jest cały wachlarz usług niegdyś dostępnych jedynie w warsztacie. Z biegiem czasu wprowadza się nowe technologie. Postęp w dziedzinie motoryzacji przenosi się skutecznie na nowe rozwiązania w naszej branży. Już dziś możliwa jest diagnostyka samochodu na odległość przy wykorzystaniu smartfona. Są wykorzystywane drony by dowieźć brakującą część na miejsce zdarzenia. Możemy nie które elementy wykorzystywane w aucie (np. zepsutą złączkę z tworzywa) wydrukować w drukarce 3D.


Technologie dopiero testowane, ale już wprowadzane do prób na drogach, pozwolą w niedługim czasie na naprawę bieżnika w oponie na drodze bo pomoc drogowa będzie miała na wyposażeniu odpowiednią drukarkę 3D. Podobnie z samochodami napędzanymi ogniwami wodorowymi będą mogły mieć doładowane ogniwo na trasie dzięki wyposażeniu pomocy drogowej w specjalny generator wodoru. To już nie jest fantastyka, a konkretne testowane koncepcje.Rośniemy wraz z postępem


Pomoc drogowa już się zmieniła. Zmiany przyspieszają, ale my staramy się zawsze być na bieżąco. Możecie liczyć na to, że jako jedni z pierwszych, jak dotychczas, będziemy te nowinki mieli na wyposażeniu. Jednak puki co dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem i wyposażeniem jaki do dziś przygotowano z myślą o zespołach pomocy drogowej. Wszystko to jest  do waszej dyspozycji.