Laweta, pomoc drogowa ☎  516 737 414 Śląsk - Małopolska 24h

Co zrobić kiedy auto wpadnie do rowu? Dąbrowa Górnicza Pomoc Drogowa


  08 sie 2021r.

Jedziesz sobie spokojnie przez Dąbrowę Górniczą i nagle dzwoni ci telefon, zwierzę wybiega na drogę. Hamujesz gwałtownie, jednak nic to nie daje. Twój samochód ląduje w rowie. Co masz teraz zrobić? Wrzucić wsteczny? Gaz do dechy? Nie. Dzwoń po pomoc drogową, a konkretnie po nas! Działamy na terenie całego Śląska i Małopolski. Przeczytaj też nasz kompleksowy poradnik.Samochód w rowie – czy konieczne jest dzwonienie po lawetę?

Pomoc drogowa wielu kierowcom kojarzy się z ogromnym wydatkiem. Szukają więc oni metod, aby tych dodatkowych kosztów uniknąć. W teorii nie jest to żaden problem, w praktyce jednak często okazuje się, że finalnie, tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszych usług. O ile nie jesteś mechanikiem, możesz nie zauważyć ewentualnej usterki czy też oderwanego elementu. Odjeżdżasz i eksploatujesz samochód, a kwota, którą przyjdzie ci zapłacić, za naprawę rośnie każdego dnia.Jak samodzielnie wyciągnąć samochód z rowu?

Jeśli chcesz spróbować swoich sił, upewnij się, że masz do tego odpowiedni sprzęt oraz że jest to wykonalne. Rów może być tak głęboki, że wyciągnięcie samochodu okaże się niemożliwe.


Masz dwie opcje: linka holownicza lub bieg wsteczny.Wyciąganie samochodu z rowu przy pomocy linki holowniczej

Jesteś w Dąbrowie Górniczej lub jakimkolwiek innym mieście i znasz kogoś, kto jest w stanie ci pomóc? Możecie spróbować wyciągnąć samochód linką holowniczą. Powinna mieć ona minimum 18 mm szerokości. Oczywiście nie każdy samochód da się w ten sposób wyciągnąć.Wyciąganie samochodu na biegu wstecznym

A gdyby tak zabawić się w kierowcę niczym ze „Szybkich i wściekłych”? Gwałtownie wrzucasz wsteczny, spuszczasz ręczny i dajesz gaz do dechy? No cóż — raczej się to nie uda. Wiele zależy od napędu samochodu (przód, tył lub napęd na cztery). Jest jednak spora szansa na to, że stworzysz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.


Warto pamiętać, że najprawdopodobniej urwiesz nie tylko swój zderzak, ale i znów wylądujesz w rowie. Dlaczego? Spójrz na ulicę. Rów zazwyczaj znajduje się zarówno z lewej, jak i z prawej strony jezdni. Jeśli gwałtownie i z dużą prędkością zaczniesz cofać, jest szansa, że nie zatrzymasz się w odpowiednim momencie i tym razem tył twojego samochodu wyląduje w rowie.


W tym przypadku również przyda się pomoc osób “z zewnątrz”. O ile istnieje taka możliwość, mogą oni lekko podnieść przód twojego samochodu, właśnie po to, abyś nie urwał zderzaka. Jednak podkreślamy po raz kolejny – jak to się skończy? Tego nikt nie wie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, umiejętności kierowcy, osób pomagających, głębokości rowu, miękkości podłoża oraz oczywiście samego pojazdu. Inaczej zachowa się “przód napęd”, inaczej “tył napęd”, istotna jest także skrzynia biegów (automat lub manual).Jak wyciągnąć samochód z rowu w BEZPIECZNY sposób?

Najlepszym rozwiązaniem jest telefon do nas, czyli do pomocy drogowej. Masz wtedy 100% pewność, że twoim pojazdem zajmują się specjaliści, którzy wiedzą co robią i nie pierwszy raz mają styczność z taką sytuacją.


Pomoc Drogowa Dąbrowa Górnicza, a właściwie cały Śląsk i Małopolska to nie tylko wyciąganie samochodów z rowu, ale i holowanie TIRów, skup samochodów w każdym stanie i każdej marki, wulkanizacja, mobilny serwis pojazdów i bezpłatne holowanie z polisy OC sprawcy. Numer do nas, czyli +48 500 699 447 warto sobie zapisać w telefonie czy na kartce i mieć zawsze pod ręką.

Ostatnieposty  23 gru 2022r.Zdaj prawo jazdy za pierwszym razem - poznaj tricki!czytaj więcej


  20 gru 2022r.Czy paliwo w roku 2023 będzie coraz droższe?czytaj więcej


  02 lis 2022r.Opony zimowe. Gorący temat.czytaj więcej